background
logotype
image1 image2 image3

Cēsis - Sigulda

Gauja no Cēsīm līdz Siguldai 21h\3dienas

Cēsis” Šī apmetne atrodas lejpus Cēsu jeb Raiskuma tilta Gaujas labajā krastā. Te var ērti piebraukt ar automašīnām un ielaist upē laivas. Apmetni apsaimnieko tūrisma firma un tā parasti tiek izmantota ceļojuma beigšanai vai sākšanai.

500m aiz tilta ir „Cīrulīšu” pludmale ar telšu kempingu. „Cīrulīšos” var noorganizēt ekskursijas uz Cēsīm, iznomāt laivas un velosipēdus, kā arī izmantot virkni citu tūrisma pakalpojumu. Pa taku var nokļūt līdz „Cīrulīšu” klintīm.

Kvēpene” Apmetne "Kvēpene” atrodas Gaujas labajā krastā, no tās līdz Gaujas ietekai jūrā ir 91,8 km. Līdz nākamajai apmetnei “Briedīši” ir 4,1 km.

Kvēpene ir ievērojama ar vairākiem apskates objektiem. Netālu ir Rūsiņa kalns, Kvēpenes pilskalns, kura pamatu veido smilšakmens klints – Kvēpenes iezis. Pa taku var nokļūt līdz alai un avotiņam ar garšīgu ūdeni. Blakus bijušajai mežsarga mājai „Kvēpenes” nogāzē kuplo viens no dižākajiem Latvijas ozoliem.

Briedīši” Aiz diviem lielajiem, gandrīz 90 grādu leņķa līkumiem kreisajā krastā, iepretim Vēverlīcim ir Briedīšu iezis, ko ieteicams apskatīt no upes, jo objekts nav labiekārtots un nav pielāgots apmeklētājiem.

Puskilometru aiz „Briedīšiem” kreisajā pusē Gaujai pievienojas Amata, pēc brīža labajā pusē redzams Edernieku iezis, bet kreisajā Leimaņu iezis, labajā pusē Ķūķu iezis un Ķūķu krāces. Šeit ir plūstošās smiltis, straumes veidotas bedres, kurās var iegrimt. Nav ieteicams peldēties.

Apmetne "Briedīši" atrodas Gaujas labajā krastā. Divus kilometrus aiz "Briedīšiem" atrodas ūdenstūristu apmetne "Ķūķu iezis".

"Ķūķu iezis" Zaļā apmetne „Ķūķu iezis” atrodas Gaujas kreisajā krastā. Apmetnē vienlaicīgi var apmesties ap 20 cilvēku. Šeit aizliegts atstāt atkritumus un kurināt ugunskurus! Zaļā tūristu apmetne ir īpaši norādīta un speciāli iekārtota Gaujas NP apmeklētāju apmešanās un atpūtas vieta ārpus blīvi apdzīvotām teritorijām bez ugunskura kurināšanas iespējām, kas nav paredzēta piebraukšanai ar transportu, izņemot velosipēdus. Līdz apmetnei „Skaļupe” ir 3,9km.

Skaļupe” Apmetne atrodas Gaujas labajā krastā. Līdz nākamajai apmetnei „Katrīna” ir 4,5 km, bet līdz Līgatnes pārceltuvei – aptuveni viens kilometrs.

Gaujas labajā krastā slejas Līņu klintis (pēc tuvējo māju nosaukuma), tām pretī Enkurakmens iezis, kas savu nosaukumu atguva tikai 2007. gadā. Līdz tam kartēs klints nosaukuma vispār nebija. Kreisajā krastā Skaļupes ieteka un rehabilitācijas centrs „Līgatne”, veikals, autobusa pietura.

Gaujas kreisajā krastā stalti slejas varenais Spriņģu jeb Līgatnes iezis. Klintis ērti apskatāmas no upes, to apkārtne nav speciāli labiekārtota un nav pielāgota apmeklējumam. Netālu Gaujas kreisajā pusē ietek Līgatnes upe.

Līgatnes pārceltuve daudziem ceļotājiem ir maršruta beigu punkts vai sākums, jo šeit var ērti piebraukt un laivas izcelt vai ielaist Gaujā. Šeit ir arī informācijas stends. Izkāpjot upes kreisajā krastā, pavisam drīz var nokļūt Līgatnē, bet labajā pusē ceļš ved uz Straupi.

Pie Līgatnes pārceltuves Gaujas kreisajā krastā atrodas Kanoe kempings, kur iespējams apmesties un izmantot inventāra nomas pakalpojumus.

Līgatne-Sigulda

Apmetne “Skaļupe” ir vieta, kur iesakām uzsākt braucienu. Apmēram kilometra garumā līdz Līgatnes pārceltuvei laivotājus priecē krāšņie Gaujas krastu smilšakmens klinšu atsegumi, kas ar vairākiem pārtraukumiem stiepjas 600 metru garumā. No laivas nesteidzīgi aplūkojamas Līņu klintis, Enkurakmens iezis un iespaidīgais, gandrīz 20 metru augstais Spriņģu iezis. Šajā vietā upē veidojas nelielas krāces.

Laivu braucienu ērti uzsākt arī Līgatnes pārceltuvē – vietā, kur kursē Gaujas vienīgais prāmis. Tālāk maršrutā apskatāms sarkanīgais Katrīnas iezis jeb Nāru klints, kas savu nosaukumu guvis kādas jaunas meitenes dēļ, kura nelaimīgas mīlestības dēļ metusies no klints upē. 50 metru augstajā Gūdu klintī ir nelielas alas, kuras iespējams izpētīt tikai no ūdens puses. Dzeltenīgajā Launaga iezī atklātas četras nezināmas seno organismu sugas. Tuvojoties Siguldai, jau iztālēm paceļas Turaidas pils – aiz katra līkuma paveras skatu kartītes cienīga ainava. Laivu braucienu var noslēgt apmetnē “Sigulda”, kas atrodas tuvāk Turaidas pilij, vai nākamajā apmetnē “Lielais akmens” – tuvāk Siguldai.

LĪGATNE - SIGULDA 20 km. Brauciens ar plostu - 1 dienu. Posms samērā mierīgs, tuvojoties Siguldai, straume kļūst pavisam lēna. Pa ceļam kreisajā krastā Jumpravas iezis, ūdenstūristu apmetne “Katrīna”, labajā Katrīnas iezis. Kreisajā krastā Līgatnes dabas parks - 1,5 st. ekskursija. Pēc 2km Gūdu klintis (labajā krastā). Tālāk ūdenstūristu apmetne “Paslavas”, Launagu iezis. Posmā vēl 3 ūdenstūristu apmetnes — “Brasla”, “Bērzi” un “Vējupīte”. Nakšņošana ieteicama 'Bērzos'. Tuvojoties Siguldai, labajā krastā redzama Turaidas pils.

Informacijā no www.latvia.travel

2017  PLOSTI GAUJĀ